Rynek usług dentystycznych w Polsce jest jednym z najbardziej nasyconych i najbardziej konkurencyjnych wśród usług medycznych. W jaki sposób, w warunkach dużego nasycenia rynku, dentysta ma zdobywać nowych pacjentów, utrzymywać obecnych i rozwijać zarówno swoje umiejętności, jak i poprawiać swoją renomę i kondycję finansową?

Estetyka gabinetu dentystycznego

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę pacjent jest wygląd gabinetu. Wyglądający staro,ponuro gabinet zniechęca do ponownych wizyt, podobnie jak wszelkiego rodzaju kurz czy brud który Pacjent może dostrzec. Niesamowicie ważne jest także odpowiednie dobranie barw, które będa wypełniały miejsce pracy dentysty. Muszą to być kolory kojące, Absolutnie nie możemy wykorzystywać czerwieni, czy też odcieni koloru pomarańczowego – takie kolory będą działać drażniąco na pacjentów, a także będą przyczyniały sie do rozkojarzania samego lekarza.

Najlepszym wyborem do pomieszczenia zabiegowego dentysty będą stomowane barwy – niebieski, zielony, kremowy.Jeśli zależy nam na stylowym wykończeniu, możemy pokusić się o kolor kawy z mlekiem, jednakże musimy pamiętać o tym, by nie był on zbyt intensywny.

Dentysta nowoczesny – wyposażenie gabinetu

Wymagania pacjentów gabinetów stomatologicznych rosną z roku na rok. W dzisiejszych czasach akcesoria takie jak ślinociąg (odsysacz śliny) czy też lampa polimeryzacyjna to nie są fanaberie, tylko elementy podstawowego wyposażenia które powinno znajdować się w każdym gabinecie dentystycznym. Warto tutaj wspomnieć iż osoby młode przykładają bardzo dużą wagę do nowoczesności gabinetu, i nawet najlepsze umiejętności nie przekonają 20, 25-cio letniej osoby do regularnego odwiedzania dentysty, którego sprzęt zostanie przez młodego pacjenta oceniony jako przestarzały.

Warto tu dodać, iż wraz ze wzrostem ilości i przydatności wyposażenia, dentysta może podnosić swoje stawki, kompensując tym samym wydatki poniesione na sprzęt. W dzisiejszych czasach, gdy wielu ludziom brakuje czasu, fakt posiadania przez dentystę w swoim gabinecie stomatologicznym aparatu do wykonywania zdjęć rentgenowskich zębów, czy też do wybielania przebarwnień nazębnych jest traktowany jako bardzo duży atut.

Dentysto, daj się znaleźć!

Posiadanie strony internetowej przez dentystę nie jest już fanaberią, a stało się to koniecznością. Osoba szukająca pomocy stomatologicznej niewątpliwie pierwsze swoje działania poszukiwawcze przeprowadzi w Internecie. W takiej sytuacji posiadanie estetycznie wykonanej, dobrze wypozycjonowanej lub rozreklamowanej strony internetowej jest koniecznością. Warto tu położyć nacisk na wybranie odpowiednich słów, pod którymi będziemy „dawali się znaleźć” naszym pacjentom. Przykłdowo, stomatolog działający w rejonie Mysłowic, Katowic, powinien starać się przede wszystkim aby być łatwo znajdowalnym pod hasłami takimi jak „Dentysta Mysłowice” czy „Gabinet stomatologiczny Katowice”